Lubisz warkocze? Pokażemy Ci jakie sploty są najmodniejsze

 

Kobiety kochają różnorodne sploty, które eksponują twarz, dają całkowitą wygodę i gwarantują trafność uczesania.

Warkocze są z ludźmi od samego początku tzn. od kiedy zeszliśmy z drzewa.

Początkowo były one sposobem na ujarzmienie niesfornych włosów, a dziś doczekały się palmy pierwszeństwa w walce o czołówkę trendów. Co pół roku na jakimś pokazie mody pojawiają się warkocze, raz jest ich całe mnóstwo, a raz tylko kilka. Jednak ciągle są obecne w modzie wysokiej jak i tej ulicznej.

Kobiety kochają różnorodne sploty, które eksponują twarz, dają całkowitą wygodę i gwarantują trafność uczesania – warkocz przetrwa nawet najchuczniejsze, kilkudniowe góralskie wesele.

Rodzajów warkoczy jest wiele – każdy może stworzyć własną interpretację- afrykańskie ciastko zaplecione przy głowie, podówjny niczym zawodniczka kick boxingu, luźny i puszysty jak Elza z bajki czy może romantyczny, słowiański splot dookoła głowy z powypadanymi kosmykami – każdy ma swój urok.

Dokąd można pójść z warkoczem?

W zasadzie wszędzie, należy jednak pamiętać, że warkocz tak jak i każde inne upięcie musi być stosowny do sytuacji. Im bardziej eleganckie przyjęcie/kreacja, tym bardziej im warkocz musi być bardziej wytworny – gładko zapleciony i zamiast puszczony luźno na plecach zebrany na karku w kok. Im luźniejsza i bardziej zwiewna sukienka, tym bardziej warkocz powinien być luźniejszy i bardziej niedbały.

Ja osobiście nie przepadam za ciasno zaplecionymi afrykańskimi warkoczykami, ale muszę przyznać, że nic tak świetnie nie sprawdzi się na siłowni, jak takie właśnie sploty – podobnie jest z przeprowadzką i innymi momentami w życiu, gdzie musimy na chwilę pozbyć się kłopotu związanego z uczesaniem.

Jakie włosy?

Każde- nawet te krótsze do brody można fantazyjnie zapleść przy skórze np. W dwa równoległe warkocze zakończone na czubku głowy dwoma kucykami.

Cienkie włosy zaplecione w warkocz wyglądają niezwykle mizernie, ale jeśli przed zapleceniem spryskamy je suchym szamponem a po upleceniu lekko pociągniemy sploty, możemy dodać im niesamowitej objetości.

Każdy wiek jest dobry do zaplatania włosów- Każda dekada i każda okoliczność woli inny rodzaj splotów, jednak każdy może sobe na niego pozwoić i cieszyć się wyglądem i wygodą.

Paweł Zięba

Artykuł pochodzi ze strony kobietazklasą.pl